PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs
Banner - ČeskýVýrobek.cz

STŘEŠNÍ A FASÁDNÍ FALCOVANÁ ŠABLONA COMAX BOCO 330


Maloformátová hliníková krytina COMAX BoCo 330 vychází z historicky osvědčených tvarů střešních šablon. Současná technologie výroby umožnila vylepšit kotvení krytinových prvků k celoplošnému bednění. Prvky jsou kotvené nepřímo, pomocí systémové nerezové příponky a montážního materiálu. Prvky jsou mezi sebou spojené jednoduchými ležatými drážkami, které zajišťují kompaktnost a vodotěsnost střešního pláště. Dilatační pnutí v důsledku teplotních změn jsou u krytiny COMAX BoCo 330 vyloučeny. Lehkost krytiny z hliníkové slitiny nezatěžuje podkladní střešní konstrukci, což je výhodné především při rekonstrukcích. Velikostí prvků je střešní krytina BoCo 330 optimálně přizpůsobena menším plochám střech i fasád. Malé, lehké prvky jsou samozřejmě výhodné i montážně a logisticky. Strojní výroba přispívá k pravidelnosti vzhledu, který připomíná přírodní šupiny.


HLINÍKOVÁ MALOFORMÁTOVÁ STŘEŠNÍ KRYTINA COMAX®


Hliník jako velmi lehký kov je široce používaný převážně ve formě slitin ve stavebním, elektrotechnickém, automobilovém a leteckém průmyslu. Slitina použitá k výrobě maloformátové šablony je optimalizovaná jak z hlediska chemické a mechanické odolnosti, tak i z hlediska zpracování - ohýbáním za studena. Zjednodušeně se tedy dá říci, že materiál pro výrobu krytiny COMAX BoCo 330 s hliníkovým jádrem nepraská, neláme se a zůstává dostatečně tvárný pro dodatečné ohýbání za studena. Slitiny hliníku jsou po oceli celosvětově nejpoužívanější kovové konstrukční materiály díky svým skvělým vlastnostem. Optimalizovaná slitina vyráběná dle normy EN AW 3005 je materiál s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům i korozi. Důsledkem je velmi dlouhá životnost hliníkového střešního pláště. Hliník je navíc plně recyklovatelný, čímž vyrovnává nevýhodu energetické náročnosti výroby primárního kovu. Minimální splach z kovu i povrchových úprav plechu od výrobce COMAX® předurčují hliníkové střechy pro zapojení do systémů sběru dešťové vody.

TECHNICKÉ PARAMETRY PLECHOVÉ KRYTINY COMAX BoCo 330


 • MATERIÁL - HLINÍK
 • TLOUŠŤKA MATERIÁLU - 0,7 mm
 • KRYCÍ ROZMĚR ŠABLONY - 330 x 330 mm
 • SPOTŘEBA m²  - 9,18 ks
 • MINIMÁLNÍ SKLON - 22°
 • KRABICE - 22 ks = 2,396 m²

 FALCOVANÁ ŠABLONA BOCO 330


COMAX BoCo 330 vychází z historicky ověřených maloformátových krytin, které pokrývaly střechy prestižních staveb v minulosti. Použití poměrně nového High Tech materiálu - hliníkové slitiny povrchově upravené nejkvalitnějšími povlaky zhotovenými technologií COIL COATING společně s průmyslovou výrobou jednotlivých šindelů posouvá praktické i estetické kvality krytiny BoCo na úroveň hodnou třetího tisíciletí. Právě technologický pokrok výrobu zlevnil natolik, že tato skvělá krytina prestižních střech a fasád je cenově přístupná širokému okruhu stavebníků. Základní estetickou kvalitou střech i fasád z lakovaného plechu je barva. Kromě standartních barev mohou STŘECHY COMAX® jako výrobci lakovaných plechů nabídnout více než 600 odstínů barev odvozených od RAL.

 • PLECHOVÁ ŠABLONA COMAX BoCo 330
 • HLINÍKOVÁ SLITINA S TEXTURNÍ POVRCHOVOU ÚPRAVOU "MAT"
 • TLOUŠŤKA MATERIÁLU - 0,7 mm
 • VIDITELNÁ VELIKOST NAKOSO POSTAVENÉHO ČTVERCE 330 x 330 mm
 • UŽITNÁ PLOCHA ŠABLONY 0,108 m²
 • SPOTŘEBA 9,2 kusů /   
 • POKLÁDKA NA CELOPLOŠNÝ PRKENNÝ ZÁKLOP
 • RUBOVÁ STRANA OŠETŘENA OCHRANNÝM LAKEM 7 µm
 • OPTIMÁLNĚ LEHKÁ STŘEŠNÍ KRYTINA DO 3 kg / m²
 • ZÁRUKA FUNKČNOSTI AŽ 50 LET
 • OCHRANA POVRCHU HLADKÉHO ŠINDELE SNÍMATELNOU FÓLIÍ
 • MIN. SPÁD PRO POUŽITÍ KRYTINY 22°
 • S VODOTĚSNÝM PODSTŘEŠÍM POUŽITELNÉ OD SPÁDU 15°
 • NEPŘÍMÉ KOTVENÍ POMOCÍ SYSTÉMOVÝCH NEREZOVÝCH PŘÍPONEK, JDE O SKRYTÝ DETAIL
 • BALENO NA BĚŽNÝCH EUROPALETÁCH (paleta/113,5 m²)
 • VEŠKERÝ DOPLŇKOVÝ SORTIMENT V BARVĚ STŘEŠNÍ KRYTINY
 • HLINÍKOVÝ LAKOVANÝ OKAPOVÝ SYSTÉM V BARVĚ KRYTINY
 • SYSTÉM VHODNÝ PRO SBĚR DEŠŤOVÉ VODY
 • KLADEČSKÝ PLÁN K NABÍDCE ZDARMA
 • CENOVÁ NABÍDKA ZDARMA
 • NEHOŘLAVÝ MATERIÁL
 • 100% RECYKLOVATELNÉ
 • NEKORODUJE

COMAX BoCo 330 Al - PES TEXT 30 µm - TEXTURNÍ/STRUKTUROVANÝ POVRCH "MAT", vyšší odolnost než PES HD, dobrá odolnost proti poškrábání, zamezuje odleskům slunečního světla, strukturovaný vzhled, velmi moderní design.

DESIGNOVÁ HLINÍKOVÁ ŠABLONA PRO VŠECHNY TVARY STŘECH S POVRCHOVOU ÚPRAVOU NOVÉ GENERACE OD METAL TRADE COMAX, a.s.


 TEPELNÁ DILATACE PLECHOVÉ ŠABLONY BoCo 330 V ŠIKMÝCH KONSTRUKCÍCH


Tepelná roztažnost je typickou fyzikální vlastností všech látek. V mnoha případech jí můžeme technicky využívat, ve stavebním klempířství je vlastností nežádoucí, nesmí však být opomenuta. V podnebí České republiky musíme běžně počítat s teplotami plechu od -20° C v třeskuté zimě až po + 80° C na prudkém slunci. Maloformátové krytí COMAX BoCo 330 vyrovnává tepelné pnutí ve spojích automaticky. Dilatační schopnost použitého spoje (ležatá drážka) nesmí být narušena lepením, prošroubováním ani nýtováním.


Slitina hliníku vyráběná dle evropské normy EN AW 3005 určená k ohýbání plechů za studena je díky legování hliníku ideálně plastická a splňuje nejvyšší nároky pro T ohyby bez praskání při běžných teplotách.

Povrchové úpravy střešních krytin v provedení PES TEXTURNÍ "MAT", PVDF, PUR/PA (polyuretan/polyamid) dosahují nejvyššího stupně kvality tohoto materiálu na evropském trhu. Plechy určené k výrobě našich krytin v sobě spojují nejvyšší korozní odolnost s odolností vůči UV záření a mechanickému poškození. S nánosem vrchního ochranného laku až 55 µm se našim krytinám daří obstát i v těch nejnáročnějších podmínkách, jako je prostředí s chemickým provozem či horské a přímořské oblasti.

STAVBY S CHARAKTEREM ROSTOU DO KRÁSY A ČASEM PŘIBÝVAJÍ NA SVÉ HODNOTĚ.

Architektonické řešení objektu s krytinou od STŘECHY COMAX® vyžaduje přístup odpovědného vizionáře. Plechová střešní nebo fasádní krytina může objekt krášlit po celé 21. století. Jako žádná jiná odolává kvalitně provedená plechová střecha času i extrémnímu namáhání přírodních živlů po mnoho desítek let. Díky skrytému systému kotvení šindele a pojistné sponě v jejím spodním rohu je možné tvarovat a přizpůsobovat šablony sklenutí střešní i fasádní plochy.

PROPOJENÍ STŘEŠNÍ A FASÁDNÍ KONSTRUKCE STAVBY DLE INDIVIDUÁLNÍCH POŽADAVKŮ INVESTORA

Vzhled designové krytiny je v nemalé míře určován barvou a texturou jejího povrchu. Právě v této oblasti nabízejí STŘECHY COMAX® díky vlastní lakovací lince s technologií Coil Coating architektům a projektantům širokou paletu možností. Nová designová maloformátová krytina otevírá neotřelá řešení všech tvarů střech včetně oblých fasád a je svým cyklickým využitím připravena na moderní trendy ve výstavbě úsporných domů.

STŘEŠNÍ DOPLŇKY A BEZPEČNOSTNÍ PRVKY PRO STŘEŠNÍ ŠABLONU COMAX BoCo 

Klasický tvar plechových šindelů je vhodný pro střechy a fasády moderních i romantických staveb všech určení a velikostí. Vždy je nutné dbát především na zabezpečení těchto střešních konstrukcí proti pádu sněhových a ledových ploten. Sníh znamená pro správce a majitele budov starost navíc. Je povinností každého majitele nemovitosti zajistit, aby případný pád laviny nezpůsobil majetkovou škodu či dokonce újmu na zdraví osob pohybujících se v těsné blízkosti těchto objektů.

Falcovaná šablona z prémiového hliníkového materiálu připomíná svým vzhledem vláknocementové střešní šablony čtvercového typu.


Rastr plechové krytiny je obdobný jako u vláknocementových střešních a fasádních šablon. Právě díky svému tvaru a pokládce šablon nakoso je krytina vhodná k použití pro rekonstrukce střech, fasád a štítů historicky významných budov se zachováním jejich původního rázu. Jednoduchý tvar a odolnost hliníkového materiálu použitého při výrobě šablony předurčuje krytinu pro členité střešní konstrukce, a to i v oblastech s vyšší nadmořskou výškou. Dokonalé hydroizolační vlastnosti krytiny jsou zajištěny pojistným zámkem, který uzavírá detail překrytí drážek na spodní hraně každé šablony. 

Tento systém je oproti pouhému překrytí šablon odolný vůči sání větru a zároveň zabraňuje vzlínání dešťové vody pod přední hranu šablony. Díky tomu se v tomto detailu nedrží často nevzhledné stopy po splachu prachových nečistot ze střešní konstrukce. Vaše střecha získává luxusní vzhled s hmotností střešního pláště až 20x nižší oproti běžným krytinám. To je neocenitelná výhoda nejen pro dopravu a pokládku, ale i pro odlehčení konstrukce a celkový provoz stavby.

Bohaté zkušenosti klempířské výroby falcované šablony s tradicí českého lakovaného plechu COMAX®


Pro výrobu své první designové maloformátové střešní a fasádní krytiny se STŘECHY COMAX® spojily se zahraničním výrobcem s mezinárodní zkušeností. Čtvercové šindele spojované ležatými drážkami jsou vyráběny v Německu, zemi s bohatou klempířskou tradicí. Vysoká řemeslná úroveň je u designového výrobku určeného pro střešní i pro fasádní krytí základním požadavkem. Geografická blízkost německého výrobce není výhodná jen z důvodů logistických, ale též zárukou vhodnosti pro povětrnostní podmínky střední Evropy. Svitky prvotřídního lakovaného materiálu od STŘECHY COMAX® jsou zpracovávány lisováním a ohýbáním na automatické lince, která zajišťuje přesné rozměry a tím i žádanou pravidelnost opláštění rovinných i sklenutých fasádních a střešních ploch, jejichž struktura připomíná rybí šupinu.


Máte zájem o naše produkty či služby? Pošlete nám rychlou a nezávaznou poptávku!