PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs
Banner - ČeskýVýrobek.cz

DRÁŽKOVÁ STŘEŠNÍ KRYTINA S HLINÍKOVÝM JÁDREM COMAX KLIK

Jedinečná hliníková střešní krytina imitující vzhled klasicky falcovaného plechu COMAX® s jednoduchým systémem zaklapnutí duté drážky pásů krytiny a použitelností již od 9° sklonu střechy.

TECHNICKÉ PARAMETRY PLECHOVÉ KRYTINY COMAX KLIK S HLINÍKOVÝM JÁDREM 31 mm


 • MATERIÁL - HLINÍK
 • TLOUŠŤKA MATERIÁLU - 0,7 mm
 • EFEKTIVNÍ ŠÍŘKA PROFILU - 455 mm
 • VÝŠKA ZÁMKU KRYTINY - 31 mm
 • MINIMÁLNÍ DÉLKA - 1050 mm
 • MAXIMÁLNÍ DÉLKA - 8 000 mm
 • MIN. SKLON BEZ NAPOJENÍ - 9°
 • MIN. SKLON S NAPOJENÍM - 15°

Technický výkres krytiny COMAX KLIK 31 - hliníková varianta

 • Plechové svitky 

  COMAX® 

  určené k falcování dvojité stojaté drážky, lakované systémem COIL COATING
 • jednotlivé pásy krytiny COMAX KLIK s dutou drážkou pro jednoduché zaklapnutí pásů, jsou vyráběny dle délek a tvaru střechy s minimalizací odpadu spojeného s prostřihy při montáži krytiny
 • s ideální hmotností 2 kg/m² jde o vhodné řešení pro rekonstrukce všech staveb  
 • možnost použití krytiny již od 9° sklonu střešních ploch 
 • krytina je vhodná pro všechny typy staveb, rekonstrukce, novostavby RD a moderní bungalovy s nízkým sklonem střešních ploch a jednoduchým příhradovým vazníkem
 • krytinu COMAX KLIK profilujeme od 850 mm do max. 8 000 mm z důvodu roztažnosti použitého materiálu a manipulace
 • kotvení krytiny probíhá pomocí nerezového šroubu s plochou hlavou
 • vyrobenou krytinu standardně dodáváme do 10 pracovních dní se všemi doplňky přímo na stavbu

COMAX KLIK, EN AW 3005 - PVDF, PUR/PA


Slitina hliníku určená k výrobě lakovaných svitků je ideální pro falcování plechu a výrobu drážkové krytiny COMAX KLIK. Díky legování hliníku je slitina ideálně plastická a splňuje nejvyšší nároky pro T ohyby bez praskání ani při extrémním zatížení. 

Lakované plechové svitky od STŘECHY COMAX® určené k falcování jsou vysoce účinné, estetické a vynikají dlouholetou životností a barevnou stálostí. Povrchové úpravy krytin v provedení PVDF, PUR/PA (polyuretan/polyamid), ve spojení s moderní technologií lakování, zaručují nejvyšší stupeň kvality tohoto materiálu pro evropský trh. Plechy určené k výrobě našich krytin v sobě spojují vysokou korozní odolnost s odolností vůči UV záření a mechanickému poškození. S nánosem vrchního ochranného laku až 50 µm se našim krytinám daří obstát i v těch nejnáročnějších podmínkách, jako je prostředí s chemickým provozem či soli v přímořských oblastech.

Vaše střecha získá jedinečný vzhled s hmotností střešního pláště až 20x nižší oproti klasickým páleným nebo betonovým taškám. Klasická sedlová střecha o výměře 200 m² při pokládce pálené či betonové krytiny bude při hmotnosti 50 Kg/m² dosahovat celkové váhy 10 t. Proti tomu hliníková falcovaná krytina COMAX FALC - 2,1 kg/m² - dosáhne hmotnosti jen 0,5 t.


PLECHOVÁ KRYTINA
STŘEŠE NA MÍRU 


Na základě přesného zaměření střešních ploch je plechová krytina profilována na míru dle kladečského plánu a konstrukčních možností střechy.


KLADEČSKÝ PLÁN
NA KRYTINU ZDARMA


Nezávazná cenová kalkulace a kladečský plán ke každé plechové střeše s odborným poradenstvím do 48 hodin.ODSTÍN KRYTINY
DLE VAŠICH PŘEDSTAV


Možnost výroby standardních i nestandardních povrchových úprav a odstínů plechové krytiny na zakázku již od 400 m².


NEJŽÁDANĚJŠÍ BAREVNÉ ODSTÍNY PLECHOVÝCH KRYTIN S PRÉMIOVOU POVRCHOVOU ÚPRAVOU COMAX®


Druhy nátěrů u výrobků STŘECHY COMAX® s jedinečnými funkčními a estetickými vlastnostmi umožňují použití našich plechových krytin i v těch nejnáročnějších podmínkách - vnitřních i venkovních. Možnost využití barevného odstínu lakovaného na míru vašich požadavků od 400 m²  střešních a fasádních ploch.


PES HD 25 µm (High Durability) "LESK"- (HLADKÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA) - UV odolnost (RUV 3), chemická odolnost stejná jako u standardních polyesterů, vyšší korozní odolnost (RC 3), vyšší flexibilita, vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům než PES. 

PES TEXT 30 µm, "MAT" - TEXTURNÍ/STRUKTUROVANÝ POVRCH, vyšší odolnost než PES HD, dobrá odolnost proti poškrábání, zamezuje odleskům slunečního světla, strukturovaný vzhled, provedení STOCCO - velmi moderní design.

PUR/PA 55 µm - "HRUBŠÍ POVRCH - POLYAMIDOVÉ ČÁSTICE"- prémiový povlak pro profilované střešní krytiny, výborná ohebnost, velmi dobrá chemická odolnost, výborná odolnost vůči mechanickému poškození díky strukturnímu povrchu, výborná odolnost vnějšímu prostředí (RUV4), korozní odolnost RC 5.

PVDF 37 µm - "HLADKÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA" - vysoká odolnost vůči UV (RUV5), korozní odolnost RC 4, vysoká chemická odolnost, použití pro stavební prvky v prostředí s vyšší UV zátěží nebo v průmyslovém prostředí (výborná chemická odolnost), stálobarevnost, velmi dobrá ohebnost u falcovaných krytin.


Barvy na internetových stránkách se mohou mírně lišit oproti certifikovanému vzorníku.

Máte zájem o naše produkty či služby? Pošlete nám rychlou a nezávaznou poptávku!