PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

COMAX FALC - Ideální volba střešní krytiny

15.08.2018
Banner - ČeskýVýrobek.cz

Střecha dělá dům - kromě ochrany objektu i jeho obyvatel před nepřízní stále extrémnějšího počasí tvoří korunu celé stavby. Právě plechová krytina dotváří po staletí architekturu těch nejprestižnějších staveb. Moderní technologie výroby i pokládky učinila plechové střešní krytiny cenově dostupnými široké veřejnosti 


Krytina Comax FALC je vyráběna lakováním hliníkové nebo ocelové slitiny dokonale přizpůsobené dalšímu zpracování. Laková vrstva poskytuje kovovému jádru duální korozní ochranu a zároveň umocňuje estetické vyznění střechy. Díky vlastní lakovací lincejsou střešní krytiny dostupné v nebývale široké paletě barev i povrchových úprav. Tato nabídka řádově předčí možnosti, které nabízejí veškeré tvrdé střešní krytiny

Střešní krytina COMAX FALC navazuje na historií ověřené lištové i falcové krytí z tabulí. Řemeslně zpracovávaná krytina ve formě dlouhých a velmi dlouhých šárů (pásů) se hodí na všechny tvary šikmých střech, rovinných i organických tvarů nejmodernější architektury. Mimořádná těsnost spojení šárů umožňuje její použití od nejnižších spádů (4°) až po kolmé plochy fasád, kde se uplatní svým jednotícím vzhledem, nebo naopak vyzdvihne a zdůrazní vstupní portál či jiný architektonický detail. 

Krytinové šáry COMAX FALC jsou určeny nejen k ručnímu, ale i strojnímu krytí, což zefektivňuje její použití na velkých střešních plochách. Skryté nepřímé kotvení přispívá k těsnosti i estetice plechové střechy. Na rozdíl od patinujících kovových materiálů, které se také používají, je COMAX FALC k dispozici okamžitě v optimálním optickém výrazu. Comax FALC nezbarvuje fasády a chodníky vyplavovanými ionty a solemi jako patinující materiály a je proto mimořádně vhodný pro připojení na systémy sběru dešťové vody pro jakékoliv použití.


V neposlední řadě musíme zmínit lehkost krytiny COMAX FALC, která se kladně projeví nejen při dopravě a pokládce, ale snížením zatížení stavby po celou dobu její dlouhé životnosti. Krytina s jádrem z hliníkové slitiny je obzvláště vhodná i na stavby monumentální s projektovanou životností přesahující století. Střechy COMAX poskytují na tuto krytinu nejdelší záruku až 65 let. 


                  Realizace drážkové střešní krytiny COMAX FALC s hliníkovým jádrem v městě Vrchlabí
Nabídka dalších druhů

Sortiment střešních krytin COMAX®  zahrnuje také praktické velkoformátové plechové krytiny pro rovinné tvary střech. Kromě inovovaného typu Comax ALUKRYT® jsou to Comax TAŠKA MAXI, Comax KLIK, COMAX VLNKA a Trapézové plechy COMAX®. Všechny systémy krytin COMAX® jsou dodávány včetně montážního materiálu a střešních doplňků. U všech druhů těchto krytin je doložena kvalita materiálu příslušnými atesty a výrobní proces je řízen certifikací ISO a OHSAS.

Ing. Pavel Člupek

Technické oddělení Jindřichův Hradec