PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

Doplňkové a zakázkové služby - Úpravy plechů

26.06.2023

Kromě válcovaných a na zakázku zhotovených výrobků se STŘECHY COMAX® těší zájmu zákazníků o zakázkové služby jako jsou: dělení lakovaného i přírodního materiálu na tabule, převíjení svitků, ohýbání klempířských prvků z lakovaného i přírodního plechu až do délky 6 m.

V následujícím článku se blíže podíváme na strojní vybavení.

Ve Velvarech disponujeme dvěma děličkami. První, UZMA dělí plech až do délky 3060 mm a tloušťky 2 mm. Druhá se jmenuje Bollina a ta dokáže dělit plechové tabule dlouhé až 6 metrů!

Elektromechanické tabulové nůžky - UZMA MG-R 3002

Rovnačka s příčným dělením lakovaného a nelakovaného plechu – Bollina

Výsledek práce

Výsledkem našeho dělení jsou přesné přístřihy lakovaného i nelakovaného, ocelového i hliníkového materiálu dle individuálních požadavků, kdy jsme připraveni vyhovět standardním i nestandardním požadavkům zákazníka na příčné a podélné dělení svitků. Díky stálé skladové kapacitě jsme schopni uspokojit požadavky zákazníků prakticky okamžitě.

Ve Velvarech nabízíme zakázkovou výrobu veškerých standardních i atypických plechových střešních klempířských prvků. Většina ohýbaných prvků je opatřena snímatelnou krycí PE folií proti poškrábání materiálu při přepravě či následné montáži.

Zakázkové ohýbání plechu provádíme také na základě přesného požadavku zákazníka až do délky 6 metrů. Veškeré druhy ohýbaných prvků dodáváme se střešní krytinou na míru každé střeše v doporučených délkách od 2 do 4 m.

Oboustranná hydraulická CNC ohýbací linka - Variobend DB 6.1

  • Segmentová hydraulická ohýbací linka s dotykovým CNC řízením
  • V pozitivním i negativním úhlu bez nutnosti překlápění tabule plechu, čímž dochází k výrazné úspoře času

CNC ohýbací linka AUTOMATICKÁ OHÝBAČKA BIEGMASTER BM 6.1,5

Dlouhá ohýbací linka je určena výhradně pro ohýbání plechů podle technických údajů. Před samotným ohýbáním dlouhých pásů plechu je možné provést podélné dělení plechu dle požadovaných rozměrů. Každý z kroků ohýbání může být proveden ručně, poloautomaticky nebo plně automaticky.

Převíječky

Výrobní areál STŘECHY COMAX® ve Velvarech a provozovna v Jindřichově Hradci nabízí službu zakázkového převíjení (odmotávání) lakovaného i nelakovaného materiálu již od 5 m délky.

Převíjecí linka 0,4 - 1,5 x 1 500/5t Velvary a linka 0,4 - 1,5 x 1 300/5t Jindřichův Hradec, slouží k převíjení pasů z velkých svitků na menší.

Zajímavým doplňkem, je foliování plechů, které nově dokážeme automaticky centralizovat na střed plechu. Fólie plní ochrannou funkci při montáži střešní krytiny, kdy je po dokončení prací jednoduše odstraněna z plechu.