en-Nová vzorová stavba střešní konstrukce s ukázkou plechových krytin Comax® - Dachdecker Mělník

27/03/2019
Banner - ČeskýVýrobek.cz

Mělnický specialista na šikmé střešní konstrukce je připraven Vám poskytnout veškeré informace spojené s pokládkou našich plechových krytin Comax®Pro příznivce kvalitních produktů v podobě české plechové střešní krytiny, jsme opět připravili malou ukázku uceleného systému pro krytí šikmých střech. Pokud jste takzvaně na vážkách s určením dodavatele střešní krytiny pro rekonstrukci, nebo hledáte inspiraci pro stavbu rodinného domu, tak jste na správném místě.

Ve spolupráci s naším partnerem působícím ve středočeském kraji jsme pro Vás připravili prezentaci krytin COMAX TAŠKA MAXI a COMAX KLIK 25 s ukázkou bezpečnostních prvků pro segment šikmých střech. Krytiny jsou profilovány ze svitků s ocelovým jádrem a předepsanou ochrannou vrstvou zinku 275 g/m². Jedná se o kontinuálně lakované svitky s povrchovou úpravou "LESK" COMAX TAŠKA MAXI - (PES 8017) a texturní "MAT" COMAX KLIK 25 - (PES 3009)

Ukázka jednotlivých druhů plechových krytin COMAX® s použitím systémových doplňků a bezpečnostních prvků

Hlavní myšlenkou projektu je možnost ukázky správného fungování střešní konstrukce v závislosti na kvalitě zvoleného materiálu a samotného řemeslného zpracování, které předurčuje životnost vaší střeše. 


Ukázka střešní konstrukce přináší nejen pro laika pohled na správné osazení jednotlivých komponentů střešního souvrství. Jedná se v první řadě o dodržení montážních postupů, základních pravidel a klempířských doporučení.

Nejčastější pochybení na straně realizačních týmů spočívá především v podcenění výšky ventilační mezery pro dostatečné odvětrání střešního pláště. Stavba nejen svépomocí může přinést řadu přehmatů a chyb, které zkrátí životnost Vaší střechy. Soustředili jsme se tedy v první řadě nejen na prezentaci našich krytin, ale hlavně na důležité montážní postupy, jako jsou:

  • Minimální výška kontra-latí pro odvětrání dvouplášťové střechy nad izolací.
  • Použití kvalitní fólie (PHV - difúzně otevřená membrána Delta MAX X|Dörken) pro daný sklon střešních rovin a místní podmínky stavby.
  • Podlepení kontra-latí pro těsné přiléhání fólie v místě její perforace pomocí hřebíků do krokví.
  • Větrací průduch u hřebene doplněný o perforované hřebenové lišty, které zabezpečí dostatečné odvětrání vlhkosti z konstrukce.
  • Novinka v podobě odvětrávací hlavice pro členité tvary střech. Jedná se o podpůrné větrání krokvového pole u hřebene střešní konstrukce.


Na vzorové konstrukci v Mělníce jsme aplikovali systémové řešení bezpečnostních prvků pro zachycení sněhu proti pádu se střechy. U profilované krytiny napodobující vzhled skládaných krytin se jedná o žebříčkový záchytný systém doplněný také o systém dodatečného větrání krokvových polí a odvětrání kanalizace. Drážkové krytiny typu KLIK a FALC mohou být doplněny o dvou i jedno-trubkový záchytný systém, který je použitelný jak pro profilované, tak další typy střešních krytin.  

Kde navštívit vzorovou stavbu od Střech Comax®Přijďte se nechat inspirovat ke specialistům ve svém oboru, těšíme se na Vás :-)

Lukáš Moravec DiS.

Specialista obchodně - technické podpory Velvary