PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

Exkurze budoucích klempířů ze Stochova

29.06.2023

Minulý týden k nám zavítala exkurze studentů prvního ročníku oboru klempíř ze Střední školy služeb a řemesel ze Stochova.

Po uvítání v showroomu a drobném občerstvení je čekala prezentace, kterou uvedl ředitel pobočky Karel Fišer a dále vedl technický specialista Petr Novák. Studenti se dozvěděli mnoho informací nejen z historie naší firmy, ale také teorii o výrobě, typech a používání námi vyráběných střešních krytin. Ve finále prezentace čekala studenty interaktivní vědomostní soutěž v programu Kahoot, kde si osvěžili několik dílčích otázek z teoretické ukázky a tři nejlepší studenti obdrželi věcný dárek.

Po zhruba hodinové prezentaci studenty čekala ve výrobní hale praktická ukázka klempířských prací pod vedením pana Františka Žíly, který učňům předvedl praktickou ukázku práce s falcovanou krytinou COMAX FALC, kdy mohli vidět a vyzkoušet si zpracování připravených detailů na modelu. Tato část byla velice poučná a všemi opravdu vřele přijata. Jedná se o stěžejní dovednost, kterou si učni musí osvojit, a která je bude provázet v každodenní praxi.

Praktická část pokračovala i po obědě, kdy byla naplánována ukázka moderních ručních profilovacích strojů, které profilují stojatou drážku falcu a tvorba komínové šablony.

Konec celé akce byl ve 14:00, kdy všichni účastníci s nově nabitými informacemi a zážitky odjeli zpět domů.

Jsme velice rádi, že naše firma mohla posloužit jako inspirace a zároveň patřičná motivace studentů v jejich dalším klempířském učení.

Pokud máte také zájem o exkurzi v naší firmě, neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vás uvítáme a ukážeme, jak se vyrábí poctivá střešní krytina s lehce doložitelným rodokmenem!