PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

Hliníková krytina COMAX – moderní řešení pro moderní střechu

08.06.2017

Plechové střešní krytiny se dlouhodobě těší velké oblibě. Jsou několikanásobně lehčí než betonové nebo pálené tašky a snižují tak nároky na zatížení střešní konstrukce, hojně jsou proto využívány především pro krovy s nižší nosností - lídrem nejen v hmotnosti, ale i životnosti je řešení při použití střešní krytiny z hliníku nebo jeho slitin. Další nezanedbatelnou výhodou použití plechových střešních krytin je zajištění vysoké odolnosti proti zatékající vodě i u střech s minimálním sklonem.

Mezi plechovými krytinami vyniká hliníková střešní krytina, která v sobě spojuje nejnižší hmotnost, vysokou antikorozní odolnost, dobrou plasticitu nutnou pro falcování a montáž střešní krytiny na střeše, rozmanitost barev a bezúdržbovost. Stále častěji plechové střešní krytiny fungují i jako moderní estetický prvek novostaveb - obchodních, průmyslových, logistických i rezidenčních, kde s moderními fasádními prvky z přírodních materiálů vytvářejí pro architekty nové možnosti realizace. A v neposlední řadě padá volba na plechovou střešní krytinu proto, že pomáhá minimalizovat dopady na životní prostředí - po ukončení svého životního cyklu je 100% recyklovatelná.

Proč volit hliníkovou krytinu COMAX®

Společnost METAL TRADE COMAX, a.s., jako jediná v České republice vlastní lakovací linku s možností nanášení široké škály polyesterových a polyuretanových barev. "Ročně lakujeme přes 5.000 tun hliníkových svitků od několika evropských výrobců. V roce 2015 jsme otevřeli novou prodejnu střešních krytin STŘECHY COMAX® s cílem nabídnout zákazníkům široké spektrum hliníkových krytin pro různé typy střech: taška COMAX, trapéz 18 COMAX, trapéz 35 COMAX, Alukryt COMAX, vlnka COMAX, falc COMAX a hřebenáč COMAX. K hliníkové krytině nabízíme i různobarevný hliníkový okapový systém a širokou škálu střešních doplňků včetně klempířských prvků. Kromě nejdůležitější funkce chránit splňují naše výrobky díky kvalitní povrchové úpravě i parametry estetické a dekorativní", uvedl Ing. Zdeněk Kieryk, ředitel divize Lakovací linka společnosti METAL TRADE COMAX, a.s.


Lukáš Moravec DiS.

Technické oddělení Velvary.