PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

Povýšení 14 učňů na tovaryše tesařského, klempířského a pokrývačského v regionu Vysočina.

29.06.2017

Dne 26. června 2017 proběhla na zámku v Telči, renesanční perle Jižních Čech, cechovní slavnost spojená s pasováním učňů na tovaryše "střechařských" řemesel. STŘECHY COMAX®, privilegovaný člen Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky, byl při tom.

Obřad v nádherné síni renesančního zámku proběhl tradičně v historickém duchu. O zahájení se postaral "Zachariáš z Hradce s chotí Kateřinou". Jako zámecké panstvo přivítal účastníky slavnosti na zámku a pozval je do velkého sálu. "Svatá Barbora", patronka střechařských řemesel, předala slavnostní insignie představeným cechu ve slavnostních "ornátech". Následovalo pasování klečícího učně s dekorováním a předání výučních listů včetně "europasu" - pokud by tovaryši odešli sbírat zkušenosti do zahraničí. Poté následovaly zdravice odborných i politických osobností. Celá dvouhodinová ceremonie byla doprovázena živou hudbou.


STŘECHY COMAX® odměnily čerstvé tovaryše dárkovým slevovým voucherem na materiál z vlastního sortimentu. Sleva 10%, kterou je možné uplatnit až do konce roku 2018, přijde nováčkům ve střechařském řemesle jistě vhod.

Přejeme tovaryšům, ať trvale ctí krásné řemeslo a ať je neopouští radost z dobré práce. 

Ing. Pavel Člupek.

Technické oddělení Jindřichův Hradec.