PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

REKONSTRUUJETE DŮM? Hliníková krytina COMAX® ozdobí novou i rekonstruovanou střechu

14.07.2020
Banner - ČeskýVýrobek.cz

Plechové střešní krytiny se těší velké oblibě. Jsou nejen krásné, ale především několikanásobně lehčí než betonové nebo pálené tašky, čímž snižují nároky na zatížení střešní konstrukce - hojně jsou proto využívány při výměně krytiny, kde díky své tvarové, povrchové a barevné variabilitě umožňují zachovat tradiční vzhled střechy, ale nezatížit krov. Jejich další nespornou výhodou je zajištění vysoké odolnosti proti zatékající vodě i u střech s minimálním sklonem, což betonová nebo pálená krytina nedokáže. 


Neznamená to ovšem, že plechové krytiny nefungují i v nové výstavbě - jsou naopak stále častěji využívány jako vysoce funkční a zároveň designový prvek moderních novostaveb. A podíváme-li se do historie, plechové střechy se původně vyskytovaly jen na prestižních stavbách - drahá ruční výroba plechu nedovolovala, aby se nejlepší materiál použil jinde než na střeše kostela či zámku, a tak tomu bylo dlouhá staletí. Až průmyslová výroba plechů válcováním umožnila využít vynikajících užitných vlastností plechových krytin v širší míře, tak jak ji známe dnes.

Rekonstrukce střešního pláště - Praha Radotín


HLINÍK - VYSOCE FUNKČNÍ, KRÁSNÝ, VĚČNÝ


Lídrem mezi plechovými krytinami z hlediska minimálních nároků na krov je střešní krytina z hliníku. Kromě nízké hmotnosti vyniká vysokou odolností proti korozi, plasticitou pro falcování a montáž a je bezúdržbová - na hliníkové střeše nenajdete mech.


Rekonstrukce střešního pláště - chatová oblast NespekyČESKÁ HLINÍKOVÁ KRYTINA COMAX SE VYRÁBÍ VE VELVARECH


Společnost METAL TRADE COMAX, a.s., vlastní v České republice jedinou kontinuální lakovací linku pro lakování plechů ve svitcích s možností nanášení široké škály kvalitních ochranných barev. "Ročně nalakujeme cca 7.000 tun hliníkových svitků, z čehož část putuje na zakázkovou výrobu hliníkových krytin. V roce 2015 jsme ve Velvarech otevřeli novou provozovnu střešních krytin STŘECHY COMAX® a letos v červenci k ní pro rostoucí objem poptávky přistavěli druhou halu s cílem nabídnout zákazníkům široké spektrum hliníkových krytin COMAX pro různé typy střech a umožnit jim volbu - buď zachovat klasický vzhled střechy za použití moderního plechu, nebo se naopak odlišit a zdůraznit použití toho moderního střešního materiálu. 

Vedle škály krytin vyžadujících odbornou a řemeslně dobře zvládnutou pokládku vyrábíme i krytinu COMAX KLIK (zdařile imituje FALC), jejíž pokládka funguje na principu jednoduchého zaklapnutí lamel opatřených zámkem. Díky tomuto rychlému a jednoduchému systému je krytina hojně využívanou a dostupnou variantou pro pokládku střech svépomocí. K hliníkové krytině samozřejmě nabízíme i škálu střešních doplňků včetně klempířských prvků", uvedl Pavel Bartoš, vedoucí výroby ve STŘECHÁCH COMAX®.


KVALITA NEZNÁ KOMPROMIS


Volba plechové krytiny představuje zralé a odpovědné rozhodnutí zákazníka, jelikož kvalitní plechová střecha dům nejen chrání, ale také krášlí a díky 100% recyklovatelnosti šetří životní prostředí po dlouhá desetiletí. 

Lukáš Moravec DiS.

Technické oddělení Velvary