PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

Služby s přidanou hodnotou

24.07.2023

Samozřejmostí je, že k našim výrobkům nabízíme zákazníkům i další služby s přidanou hodnotou, mezi ně patří: Lakování, doprava a klempířská asistence.

Lakování

Jako jediní v České Republice vlastníme technologii COIL COATING pro lakování kovových pasů. Ta spočívá v kontinuálním navalování organického nátěru v tloušťce mikronů na rozvinutý ocelový nebo hliníkový pas pomocí soustavy válců s následným vytvrzením v pecích při teplotě až 240°C, což zaručuje rovnoměrně celistvý nános povlaku po celém pasu a dává materiálu jedinečné funkční a estetické vlastnosti pro použití v nejnáročnějších podmínkách.

Ve stálé nabídce u nás najdete celkem 23 barevných odstínů, ale pro zákazníky, pro které je originalita na prvním místě, nabízíme u objednávek od 400m² možnost zakázkové výroby nestandardních odstínů všech barev a to ve všech povrchových úpravách - aktuálně mohou zákazníci vybírat ze škály 600 zakázkových odstínů, či jim vytvoříme zcela nový odstín na míru dle jejich vlastního barevného etalonu.

Moderní laboratoře

Byly otevřeny v roce 2015 a jsou rozděleny na úsek vývoje nátěrových hmot a úsek pro sledování kvality. Moderní vybavení pracoviště pro široké testování nám umožňuje udržovat trvale vysokou kvalitu lakovaného plechu pro výrobu krytin COMAX® a poskytovat vysoké záruky.

V laboratoři vývoje a výroby nátěrových hmot jsou formulovány nátěrové hmoty na bázi polyesterů a polyuretanů. V laboratoři je za pomoci metalografického mikroskopu možno sledovat vady na lakovaném materiálu a odhalit jejich příčinu. Je zde testován i vstupní materiál, a to jak plech za využití trhacího zařízení, tak nátěrové hmoty - ověřujeme deklarované hodnoty, jako jsou viskozita, hmotnostní obsah netěkavých látek, barevná odchylka nátěrového filmu, jeho lesk, tvrdost a pružnost. V laboratoři je díky laboratornímu laminátoru možno testovat i PVC a PET fólie a jejich přilnavosti při zkoušce hloubením.

Laboratoř pro sledování odolnosti lakovaného materiálu vnějším podmínkám je vybavena přístroji pro simulaci slunečního záření s možností kondenzace vody, přístroji pro testování solnou mlhou a vlivu kondenzace na lakovaný povrch. Tyto testy simulují zvýšenou korozní zátěž v prostředí, ale jsou zde testovány i vzorky při reálných venkovních podmínkách - díky tomuto širokému testování je možné sledovat a udržovat vysokou kvalitu lakovaného materiálu.

Zahraniční testovací centra

Kromě zrychlených zkoušek v našich vlastních laboratořích testujeme náš lakovaný plech v reálném čase v akreditovaných zahraničních centrech. Vzorky k testování jsou vybírány tak, aby zastupovaly oba typy lakovaného materiálu (hliník, pozink) a všechny typy nátěrových systémů vč. laminování. Všem předepsaným zkouškám pravidelně vyhovujeme.

Pro tyto zkoušky využíváme přímořské oblasti akreditovaných laboratoří, jako je Lisabon/Portugalsko (pro venkovní expozici 45°S) a Hoek van Holland/Nizozemsko (pro venkovní expozici 5°S a 90°N).

Testujeme také veškerý spojovací materiál ke střešním krytinám.

Standardní doba testování činí 2 roky. Dobu expozice plánujeme rozšířit na 5 a 10 let.

Balení a doprava

Neméně důležitým článkem v řetězci je také kvalitní zabalení materiálu a jeho následná doprava na Vámi určené místo. Veškeré krytiny i jejich komponenty balíme velmi pečlivě, aby nedošlo k jakémukoliv poškození při přepravě a následné manipulaci. Samozřejmostí jsou u nás ochranné přebaly z PE fólie, přepravní palety, distanční hranoly, kartonové proklady a vázací pásky.

K dispozici máme několik vlastních vozů s hydraulickým ramenem, které přepraví až 8 m dlouhé pásy plechových krytin o celkové nosnosti až 8 tun, případně disponujeme i dodávkami s plachtovou nástavbou. Můžete tak využít spolehlivé a rychlé dopravy krytiny na Vámi určené místo.

Klempířská asistence

V rámci služeb s přidanou hodnotou Vám pro střešní systém COMAX FALC 25 nabízíme odbornou asistenci přímo na stavbě. Tento hliníkový a ocelový materiál s požadovanou povrchovou úpravou standardně dodáváme pro daný rozměr střechy dle kladečského plánu. Po dohodě se zákazníkem a realizační firmou zákazníka je možno zvolit profilování šárů krytiny na míru, a to přímo na dané stavbě kdekoli v ČR, kam dorazí naše specializovaná dodávka s předem připravenými svitky na odvíjecích válcích a profilovací linkou.

V rámci klempířské asistence nabízíme:

  • Doprava materiálu specializovanou dodávkou
  • Profilování materiálu
  • Obsluha linky
  • Poradenství / konzultace

Více informací o klempířské asistenci si napíšeme v dalším článku!