PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

Střecha jako z pohádky

30.05.2019
Banner - ČeskýVýrobek.cz


Ano, ano. Všichni víme, jak to chodí v lidových pohádkách, kde pan král má střechu ze zlatého plechu. Lidová slovesnost odrážela známou skutečnost, že drahá plechová střecha byla jen na prestižních stavbách. Drahá ruční, nebo hamernická výroba plechu znamenala, že nejlepší materiál byl použit jen na střeše kostela a báni zámku. 


Tak tomu bylo dlouhá staletí. Teprve fascinující průmyslová revoluce s výrobou plechů válcováním umožnila využít vynikajících užitných vlastností plechových krytin v širší míře. A nejen užitných. Od soudobé střechy, která korunuje každou stavbu, také vyžadujeme, aby byla krásná a harmonicky ladila se stavbou i okolím. Volba plechové krytiny vyžaduje velmi odpovědný přístup, vždyť kvalitní plechová střecha může krášlit naše životní prostředí po mnoho desetiletí.

Právě pro nadcházející stavební sezónu uvádějí STŘECHY COMAX®, tradiční český výrobce střešních krytin z lakovaného plechu, novinku - krytinu BoCo 330.


Čtvercová falcovaná šablona orientovaná nakoso vychází z historicky osvědčených tvarů maloformátových střešních krytin. Základním materiálem tohoto produktu je optimalizovaná slitina hliníku, lehká a zároveň odolná. Současná strojní technologie výroby přitom nejen umožnila zpřesnit a zlevnit výrobu, ale i modifikovat kotvení střešních prvků. Kotvení jednotlivých šablon skrytým spojem přispívá ke kompaktnímu pravidelnému vzhledu, který připomíná přátelské zoomorfní šupiny z přírodní oblasti. Tímto šupinatým pláštěm je možné pokrývat nejen šikmé střechy od spádu 22°, ale i štíty a fasády. Výraz pokrývané plochy je ve velké míře určován strukturou a barvou povrchové úpravy. 

Právě v této oblasti mohou STŘECHY COMAX® díky vlastní lakovací lince nabídnout krytinu v široké paletě barev, struktur i materiálů lakové vrstvy. Comax BoCo 330 tak může jemnou profilací plochy ozvláštnit malé plochy drobné architektury nebo naopak přispět ke scelení velkých ploch na novostavbách i rekonstrukcích. Tvar BoCo 330 není ve světovém měřítku žádnou novinkou, STŘECHY COMAX® přinášejí na český trh osvědčené zahraniční řešení v nejvyšší kvalitě povrchových úprav české provenience.Z opačného pólu široké palety střešních i fasádních krytin od výrobce STŘECHY COMAX® je krytina TAŠKA MAXI. Jak už název napovídá, nejde v tomto případě o krytinu maloformátovou, ale o velké střešní panely vyráběné střeše na míru. Hluboká profilace, která připomíná tvary skládaných pálených krytin, panely dostatečně vyztužuje, takže se krytina obejde bez celoplošného bednění. 

COMAX TAŠKA MAXI má svou profilaci potlačeny technicistní vzhled drážkových plechových krytin a doplní tedy svým vzhledem především romanticky laděné stavby. Krytinu TAŠKA MAXI vyrábíme také v provedeni barvené hliníkové slitiny - tato varianta je mimořádně vhodná pro systémy sběru dešťové vody, neboť vícevrstvé lakování ani jádro plechu neuvolňuje do oplachu žádné škodlivé ionty. Pro nízkorozpočtové stavby je tato krytina vyráběna také s jádrem z pozinkované oceli. V obou variantách poskytuji lakové vrstvy kovovému jádru duální ochranu, která zaručuje bezúdržbovou životnost mnoha desetiletí.
V případě nejasností je náš poradenský tým připraven zodpovědět Vaše dotazy k produktům STŘECHY COMAX®.

Ing. Pavel Člupek

Technické oddělení Jindřichův Hradec