PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

STŘECHY COMAX® - král českého lakovaného plechu s historií 45 let

08.01.2018

Společnost METAL TRADE COMAX, a.s., se jako jediná v ČR může pyšnit 45 letou historií lakování plechů, které vyváží do 
26 zemí světa, tak výrobou moderních plechových krytin. Při jejich výrobě ročně zpracuje přes 660 000 m2 lakovaného plechu. Dlouhá tradice výroby, při níž je využívána technologie Coil Coating, činí plechových krytin COMAX® tuzemský unikát.


Pravda o plechových krytinách

Není překvapením, že mezi aktuálními trendy ve střechách jsou plechové krytiny. Je to z důvodu jejich nízké hmotnosti, ceny a rychlosti montáže, ale i množství nabízených tvarů, povrchů a barev, ze kterých si vybere i velmi náročný zákazník. Jejich využití je široké. Výrobců, kteří nabízejí plechové krytiny na českém trhu, je mnoho, navíc se zdá, že každý rok přibývají noví, kteří chtějí proniknout na český trh.

Víte, že všichni mají jedno společné? Lakované plechové svitky, z nichž své krytiny tvarují, nakupují u stejných dodavatelů. U stejných nadnárodních firem, jako je Arcelor Mittal, SSAB, Hydro, atd. Tedy až na jednoho, ryze českého výrobce plechových krytin - STŘECHY COMAX®, ten to nedělá. Proč? Protože už přes 40let jeho mateřská společnost METAL TRADE COMAX, a.s., aplikuje na plechové svitky své vlastní povrchové úpravy. V současné době si tento kvalitní, lety prověřený materiál pro střechy může český zákazník zakoupit v podobě profilovaných i drážkových střešních krytin.

Jedinečná lakovací linka COMAX ve Velvarech

Historie výroby ve Velvarech u Prahy sahá až do roku 1938, kdy zde byla zahájena hutní výroba. O 35 let později zde společnost Comax® instalovala jednu z prvních kontinuálních linek v Evropě pro lakování hliníkových a pozinkovaných plechů. Výjimečné je, že doposud působí jako jediná svého druhu v České republice. Při nepřetržitém provozu denně nalakuje až 150 tun plechu, což ročně představuje 7 000 tun hliníkových a 45 000 tun ocelových pozinkovaných svitků, z nichž 70% putuje do zahraničí. Je jen otázkou času, kdy se tento kvalitní materiál masivněji usadí i na české střeše.

Lakovací linka METAL TRADE COMAX oslaví v roce 2018 rovných 45 let od svého založení - za tu dobu prošla kompletní rekonstrukcí a modernizací výrobního postupu i programu - chemická předúprava je maximálně ekologická (bezchromátová) a výrobní program "lakování" byl rozšířen o "laminování". Lince se otevřely nové trhy - exportuje do 26 zemí světa.

Využití lakovací linky

Povrchové úpravy oceli a hliníku lakováním dodávají plechům vysokou odolnost vůči korozi a UV záření a chrání plech i před řadou dalších nepříznivých chemických reakcí, což je dlouhodobě laboratorně testováno. Lakované plechové svitky z Čech nalézají mezinárodní uplatnění při výrobě fasádních panelů, žaluzií, garážových vrat, plechových střešních krytin a mnoha dalších výrobků z plechu.

Král českého lakovaného plechu s tradicí 

Střešní krytiny pro československý trh začala firma Comax vyrábět v 70. letech 20. století. Bylo to v době, kdy prakticky žádný ze stávajících známých výrobců plechových střech v ČR nepůsobil a až na skandinávské výjimky ani neexistoval. Svou výrobu COMAX odstartoval krytinou ALUKRYT® a plechy na falcování střech. Nezůstal však pouze u ní. 

V současnosti STŘECHY COMAX® s nabídkou škály plechových profilů poskytují střešní řešení pro veškeré stavby či rekonstrukce šikmých střech. METAL TRADE COMAX disponuje dvěma tónovacími linkami, díky čemuž mohou jeho experti v laboratořích ročně namíchat až 400 různých barevných odstínů. V nabídce jsou různé druhy povrchových úprav jako Polyester 25 mikronů - záruka až 50let, PDVF 37 mikronů - záruka až 65let, nebo PUR/PA 55 mikronů - záruka až 65let. Barevné pigmenty jsou odebírány výlučně od prověřených dodavatelů.

STŘECHY COMAX® jsou na českém trhu jistou volbou. Díky dlouholeté zkušenosti, jedinečnému lakovacímu systému a širokému výběru barev, tvarů a povrchů dávají plechovým střešním krytinám punc kvality i krásy s dlouhou životností. Díky tomu dokáží STŘECHY COMAX® uspokojit i velice náročného zákazníka.

Lukáš Moravec DiS

Technické oddělení Velvary.