PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

Vzorová stavba střešní konstrukce s ukázkou plechových střešních krytin COMAX®

04.10.2018

Zhotovení vzorové stavby s ukázkou jednotlivých postupů realizace střechy u specialisty na materiály pro všechny typy střech - Freestore s.r.o Olomouc

Banner - ČeskýVýrobek.cz


Pro příznivce kvalitních produktů v podobě české plechové střešní krytiny, jsme připravili malou ukázku uceleného systému pro krytí šikmých střech. Pokud jste takzvaně na vážkách s určením dodavatele střešní krytiny pro rekonstrukci, nebo hledáte inspiraci pro stavbu rodinného domu, tak jste na správném místě. Ve spolupráci s naším partnerem působícím v Olomouckém kraji jsme pro zákazníky připravili ukázku krytin COMAX TAŠKA MINI a COMAX KLIK. Obě tyto krytiny jsou vyrobeny z hliníkových slitin a opatřeny organickým nátěrem. Jedná se o TOP materiál s nejdelší životností a funkčností až 60 let.Představení nové maloformátové střešní krytiny COMAX TAŠKA MINI

Připravované uvedení nové řady modulových střešních šablon COMAX TAŠKA MINI je plánováno na podzim letošního roku. Doslova osahat si můžete tento nový typ střešní krytiny právě na vzorové stavbě v Olomouci, kde rovněž vrcholí přípravy na její uvedení do prodeje. O veškerých podrobnostech a detailech montáže krytiny Vás budeme informovat. Prozradím jen, že se jedná o dvou-modulový typ profilované krytiny pro krytí šikmých střech se skrytým kotvením a ucelenou řadou doplňků, nejen pro odvětrání střešní konstrukce.Praktická ukázka pokládky jednotlivých druhů plechových krytin COMAX®


Hlavní myšlenkou projektu je možnost ukázky správného fungování střešní konstrukce v závislosti na kvalitě zvoleného materiálu a samotného řemeslného zpracování, které předurčuje životnost vaší střeše. 


Stavba střešní konstrukce od základní cihly přináší nejen pro laika pohled na správné osazení jednotlivých komponentů střešního souvrství. Jedná se v první řadě o dodržení montážních postupů, základních pravidel a klempířských doporučení.

Nejčastější pochybení na straně realizačních týmů spočívá především v podcenění výšky ventilační mezery pro dostatečné odvětrání střešního pláště. Stavba nejen svépomocí může přinést řadu přehmatů a chyb, které zkrátí životnost Vaší střechy. Soustředili jsme se tedy v první řadě nejen na prezentaci našich krytin, ale hlavně na důležité montážní postupy, jako jsou:

  • Minimální výška kontra-latí pro odvětrání dvouplášťové střechy nad izolací.
  • Použití kvalitní fólie (PHV - difúzně otevřená membrána Delta|Dörken) pro daný sklon střešních rovin a místní podmínky stavby.
  • Podlepení kontra-latí pro těsné přiléhání fólie v místě její perforace pomocí hřebíků do krokví.
  • Větrací průduch u hřebene doplněný o perforované hřebenové lišty, které zabezpečí dostatečné odvětrání vlhkosti z konstrukce.
  • Použití separační vrstvy Bauder v podobě modifikovaného asfaltového pásu pod drážkové střešní krytiny typu KLIK
Dále jsme také aplikovali systémové řešení bezpečnostních prvků pro zachycení sněhu proti pádu se střechy. U profilované krytiny napodobující vzhled skládaných krytin se jedná o žebříčkový záchytný systém doplněný také o systém dodatečného větrání krokvových polí a odvětrání kanalizace. Drážkové krytiny typu KLIK a FALC mohou být doplněny o dvou i jedno-trubkový záchytný systém, který je použitelný jak pro profilované, tak další typy střešních krytin. Kde navštívit vzorovou stavbu od Střech Comax®Přijďte se nechat inspirovat ke specialistům ve svém oboru, těšíme se na Vás :-)

Lukáš Moravec DiS.

Technické oddělení Velvary