PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs
Banner - ČeskýVýrobek.cz

SYSTÉMOVÉ OPLÁŠTĚNÍ COMAX®

Společnost METAL TRADE COMAX, a.s., jako výrobce lakovaných plechů dodává tento vstupní materiál pro výrobu sendvičových panelů řadě renomovaných výrobců. Díky této dlouhodobé spolupráci zařadila divize STŘECHY COMAX® tyto materiály do své nabídky. Dnes nejběžnějším použitím sendvičových panelů je lehký obvodový plášť výrobních a skladovacích hal ve všech možných variantách. Pro naše zákazníky a partnery s dodávkou panelů dle výběru a požadavků nabízíme s tím spojený nezbytný technický servis. Od prvotního návrhu skladeb a detailů, kompletní cenové nabídky, přes vytvoření montážní dokumentace až po asistenci techniků přímo na staveništi.

REVITALIZACE FASÁD LOP COMAX®

   

Jedná se o budovy, které dnes lehké obvodové pláště mají. Ty byly realizovány od druhé poloviny šedesátých let 20. stol. a jsou známy jako FEAL, KORD, BOLETICKÝ PANEL. Tyto pláště jsou dnes na hraně své živostnosti a funkce. Nejvíce z důvodu nedostatečných tepelně izolačních vlastností a nenaplňují ani estetické nároky vyžadující určitou reprezentaci. Většina takových staveb jsou administrativní budovy a objekty občanské vybavenosti v mnoha variantách a rozsahu, které jsou rozesety napříč celou republikou. U některých typů jsou známá i zdravotní rizika v podobě použití AZBESTocementových materiálů.


Pro zákazníky, developery, architekty a projektanty realizujeme a připravujeme obnovování takových objektů, kde použití sendvičových panelů je výbornou volbou. V možnostech mnoha variant dle funkčního i estetického vnímání. Základním pravidlem je provedení důkladného pasportu původního pláště. Určení použitých materiálů v jeho skladbě. Pro vnější revitalizaci a zateplení fasády je nejdůležitější stav konstrukce nosného rastru z ocelových ev. hliníkových profilů. V drtivé většině případů jsou tyto konstrukce v takovém stavu, že po řádném odstranění vnějších vrstev a očištění od hrubých nečistot jsou připraveny pro následnou montáž nových skladeb. Lokálně v místech největších tepelných mostů, zatékání či jiných poruch je potřeba drobná oprava, tj. odstranění koroze s následným novým antikorozním nátěrem. Výjimečně dochází ke kompletní výměně zcela degradovaných prvků. Následná montáž je díky nízké hmotnosti a snadné opracovatelnosti sendvičových panelů COMAX rychlá a přesná.

U jednotlivých systémů je buď ponechán původní plášt a odstraní se pouze dekorativní zbytné prvky fasády, nebo se odstrojí vybrané části. Rozvedené technologie se přeloží v možnostech a požadavcích nové skladby.

Dále se instaluje horizontální rošt pro orientaci panelů ve vertikální skladbě, rozmístění a detailní řešení viz. MPD. Případně se panely montují v horizontální poloze přímo na vlastní KCI původního pláště. Meziprostor se vyplní lehkou tepelnou izolací dle výběru investora. Ve většině případů minerální vatou o vhodné síle. Kompletace díky lemovacím prvkům. Lemování oboustranně lakovaným plechem COMAX. Navržený tvar a rozsah dle zvoleného řešení a přání investora.

MIKROSYSTÉMY COMAX®

Jednoduchý konstrukční stavební systém, který umožňuje stavět ty nejmenší objekty k různorodému použití. To mohou být nezateplené přístřešky či kolny, nebo dokonale zateplené mikro domky v úsporném standardu. Výstavba objektů je velmi rychlá a jednoduchá. Díky nízké hmotnosti a unikátnímu založení není stavba trvale spojená s rostlým povrchem. Tento fakt potom umožňuje umístit objekt i v lokalitách, kde místní regulativ neumožňuje trvalé stavby. 


Základní stavebnice TP02 je rekreační, případně provizorní domek, který umožní bezproblémové užívání od brzkého jara do pozdního podzimu. Případně i celoročně, pokud to bude požadavek zákazníka. Tomu se objekt přizpůsobí, tzn. jak tepelně-izolační obvodový plášť, tak technické zařízení, způsob vytápění, ohřev užitkové vody a kanalizace, např. případná separace odpadních vod v kombinaci s kořenovou čistírnou.

Základní sestavu tvoří 3 moduly (předsíň/koupelna, kuchyně/jídelna, pokoj/ložnice). Dále se dají při zachování jednoduchých pravidel napojovat další moduly, až k možnosti vytvořit celou řadovou kolonii.


Pro tyto stavebnice obecně platí, že jednoduchost a variabilita umožňuje splnit většinu požadavků zákazníků, včetně individuálních projektů. Samozřejmě pokud se představy vejdou do mantinelů samotného konstrukčního řešení. Pro tyto případy máme připravenu další řadu konstrukčních systémů v nízkoenergetických a pasivních standardech.

Všechny tyto stavební systémy v kombinaci s vhodnými technologiemi nám v budoucnu umožní ostrovní energetickou soběstačnost.

Tomáš Pazdera

Specialista stavebních systémů

GSM.: +420 606 660 372

pazdera@mtcomax.cz 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu