PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

STŘECHY COMAX - ZAKÁZKOVÉ LAKOVÁNÍ 

V aktuální nabídce standardních barev krytin u nás najdete 23 barevných odstínů.


Pro náročné zákazníky, pro které je originalita na prvním místě, nabízíme u objednávek od 400m² možnost zakázkové výroby nestandardních odstínů všech barev odvozených od RAL, a to ve všech povrchových úpravách - aktuálně mohou zákazníci vybírat ze škály 600 zakázkových odstínů, či jim vytvoříme zcela nový odstín na míru dle jejich vlastního barevného etalonu.

SYSTÉM LAKOVÁNÍ PLECHOVÝCH KRYTIN COMAX®  


STŘECHY COMAX® používají k lakování a výrobě krytin výlučně svitky s deklarovanými vlastnostmi od předních evropských dodavatelů. Vrchní barevný lak je rovnoměrně nanášen systémem COIL COATING dle norem Evropské asociace ECCA se sídlem v Bruselu. 

COMAX jako jediný v České Republice vlastní technologii COIL COATING pro lakování kovových pasů. Ta spočívá v kontinuálním navalování organického nátěru v tloušťce mikronů na rozvinutý ocelový nebo hliníkový pas pomocí soustavy válců s následným vytvrzením v pecích při teplotě až 240°C, což zaručuje rovnoměrně celistvý nános povlaku po celém pasu a dává materiálu jedinečné funkční a estetické vlastnosti pro použití v nejnáročnějších podmínkách. 

Kromě dodávek barevných past od špičkových evropských výrobců disponujeme dvěma vlastními tónovacími linkami. V našich laboratořích experti ročně namíchají až 600 různých odstínů.   

ANIMOVANÝ MODEL LAKOVACÍ LINKY - Coil Coating


UKÁZKA POVRCHOVÝ ÚPRAV NA ODSTÍNU 7016 - ANTRACITOVÁ


ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKY POVRCHOVÝCH ÚPRAV


PES HD (High Durability) - UV odolnost, vyšší korozní odolnost a flexibilita, vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům než PES

PES TEXT - texturní/strukturovaný povrch, vyšší odolnost než PES HD

PVDF - vysoká odolnost vůči UV, vysoká chemická odolnost. Použití pro stavební prvky v prostředí s vyšší UV zátěží nebo v průmyslovém prostředí (chemická odolnost)

PUR/PA - výborná odolnost vůči mechanickému poškození díky strukturnímu povrchu. 

ROČNĚ V LABORATOŘI NAMÍCHÁME AŽ 600 ODSTÍNŮ BAREV 


NAŠE MODERNÍ LABORATOŘE 


V roce 2015 jsme v areálu svého sídla ve Velvarech otevřeli nové laboratorní prostory. Laboratoř je rozdělena na úsek vývoje nátěrových hmot a úsek pro sledování kvality. Moderní vybavení pracoviště pro široké testování nám umožňuje udržovat trvale vysokou kvalitu lakovaného plechu pro výrobu krytin COMAX® a poskytovat vysoké záruky.V laboratoři vývoje a výroby nátěrových hmot jsou formulovány nátěrové hmoty na bázi polyesterů a polyuretanů. V laboratoři je za pomoci metalografického mikroskopu možno sledovat vady na lakovaném materiálu a odhalit jejich příčinu. Je zde testován i vstupní materiál, a to jak plech za využití trhacího zařízení, tak nátěrové hmoty - ověřujeme deklarované hodnoty, jako jsou viskozita, hmotnostní obsah netěkavých látek, barevná odchylka nátěrového filmu, jeho lesk, tvrdost a pružnost. V laboratoři je díky laboratornímu laminátoru možno testovat i PVC a PET fólie a jejich přilnavosti při zkoušce hloubením.

Laboratoř pro sledování odolnosti lakovaného materiálu vnějším podmínkám je vybavena přístroji pro simulaci slunečního záření s možností kondenzace vody (QUV a Q-Sun), přístroji pro testování solnou mlhou (Q-FOG) a vlivu kondenzace na lakovaný povrch (QCT). Tyto testy simulují zvýšenou korozní zátěž v prostředí, ale jsou zde testovány i vzorky při reálných venkovních podmínkách - díky tomuto širokému testování je možné sledovat a udržovat vysokou kvalitu lakovaného materiálu.


ZAHRANIČNÍ TESTOVACÍ CENTRA


Kromě zrychlených zkoušek v našich vlastních laboratořích testujeme náš lakovaný plech v reálném čase v akreditovaných zahraničních centrech. Nejnověji jsme dokončili expoziční zkoušku dle normy EN 13523-19. Vzorky k testování byly vybrány tak, aby zastupovaly oba typy lakovaného materiálu (hliník, pozink) a všechny typy nátěrových systémů vč. laminování. Všem předepsaným zkouškám jsme vyhověli.

Pro tyto zkoušky využíváme přímořské oblasti akreditovaných laboratoří, jako je Lisabon/Portugalsko (pro venkovní expozici 45°S) a Hoek van Holland/Nizozemsko (pro venkovní expozici 5°S a 90°N).

Od roku 2020 testujeme nejen vzorky lakovaného plechu, ale i vlastní krytiny COMAX, konkrétně: COMAX TR18, TR35, COMAX Taška, KLIK 25, Falc a Boco.

Testujeme také spojovací materiál ke střešním krytinám, konkrétně: šroub 4,8 x 35 Nerez 7016, šroub 4,8 x 35 Bimetal 7016, šroub 4,8 x 35 Pozink lak 8017, příponka BOCO, hřebíky vroubkované Nerez, šroub KLIK Pozink, šroub KLIK Nerez, příponka pevná Falc a příponka posuvná Falc.

Standardní doba testování činí 2 roky. Dobu expozice plánujeme rozšířit na 5 a 10 let.

Máte zájem o naše produkty či služby? Pošlete nám rychlou a nezávaznou poptávku!