PO - PÁ: 7:00 - 15:30
cs

ZAKÁZKOVÉ OHÝBÁNÍ KLEMPÍŘSKÝCH PRVKŮ

Technické oddělení STŘECHY COMAX® navrhne na základě projektové dokumentace nebo zaměření střešních ploch vhodné řešení klempířských prvků pro oplechování střechy. Vždy jsou prvky optimalizovány ke konkrétnímu typu plechové krytiny COMAX®.

Kladečský plán a cenová nabídka kompletního střešního systému obsahují přesný počet běžných metrů klempířských prvků, jako jsou ohýbaný hřeben, závětrné lišty nebo-li štítové lemování vrchní, spodní lemování, ploché zatahovací a okapové lemování, větrací hřebenové lišty, úžlabí atd. Zakázkové ohýbání plechu provádíme také na základě přesného požadavku zákazníka v délkách 2, 3, 4, 5 a 6 m při rozvinuté šíři dle nákresu a specifikace. Veškeré druhy ohýbaných prvků dodáváme se střešní krytinou na míru každé střeše v doporučených délkách od 2 do 4 m. Pokud zákazník neurčí jinak, probíhá ohýbání jednotlivých klempířských prvků na základě standardních rozvinů materiálu - viz Přehled standardních ohýbaných prvků.

Výrobní středisko STŘECHY COMAX® ve Velvarech a v Jindřichově Hradci nabízí zakázkovou výrobu veškerých standardních i atypických plechových střešních klempířských prvků. Veškeré ohýbané prvky jsou opatřeny snímatelnou krycí PE folií proti poškrábání materiálu při přepravě či následné montáži. 


Oboustranná hydraulická CNC ohýbací linka - Variobend DB 6.1

Segmentová hydraulická ohýbací linka s dotykovým CNC řízením.

V pozitivním i negativním úhlu bez nutnosti překlápění tabule plechu, čímž dochází k výrazné úspoře času.

 • POUŽITELNÁ DÉLKA - 6 000 mm
 • DÉLKA ZASUNUTÍ - 1 250 mm
 • OHÝBACÍ A ŘEZNÁ SÍLA - Fe - 1,5 mm, Al - 2,0 mm
 • MAX. ÚHEL OHYHU - 140°

Ohýbací linka

AUTOMATICKÁ OHÝBAČKA BIEGMASTER BM 6.1,5

Dlouhá ohýbací linka je určena výhradně pro ohýbání plechů podle technických údajů. Před samotným ohýbáním až 6 000 mm dlouhých pásů plechu je možné provést podélné dělení plechu dle požadovaných rozměrů až do délky 6 m. Každý z kroků ohýbání může být proveden ručně, poloautomaticky nebo plně automaticky.

 • POUŽITELNÁ DÉLKA 6 000 mm
 • DÉLKA ZASUNUTÍ - 1 130 mm
 • OHÝBACÍ A ŘEZNÁ SÍLA - Fe -  1,5 mm, Al -  2,0 mm
 • ZBYTKOVÁ VÝŠKA - 915 mm


OHÝBAČKA PLECHU 

ELEKTROMOTORICKÁ MODULÁRNÍ OHÝBAČKA PLECHŮ

Ohýbací linka je určena pro ohýbání rozměrnějších tvarů lakovaného a nelakovaného ocelového nebo hliníkového plechu až do délky 6 000 mm. Linka je opatřena vodící lištou a nůžkami pro podélné stříhání plechu přes celou délku stroje do délky 6 m.

 • POUŽITELNÁ DÉLKA - 6 000 mm
 • DÉLKA ZASUNUTÍ - 1 100 mm
 • OHÝBACÍ A ŘEZNÁ SÍLA - Fe, Al - 0,8 m
 • MAX. ÚHEL POLOOTOČENÍ - 145°
NAVRHOVÁNÍ KLEMPÍŘSKÝCH KONSTRUKCÍ DLE ČSN 73 3610


STŘECHY COMAX® splňují podmínky ČR pro oboustranně lakovaný materiál dle normy ČSN 73 3610 - Navrhování klempířských konstrukcí. Norma stanovuje zásady pro volbu, navrhování a použití klempířských konstrukcí. Plechy ocelové žárově pozinkované s předepsanou oboustrannou ochrannou vrstvou lakování. 


Jako výrobce kontinuálně lakovaných ocelových pozinkovaných svitků dodáváme pro výrobu klempířských konstrukcí materiál oboustranně lakovaný od mateřské společnosti METAL TRADE COMAX a.s., který vyhovuje legislativě v ČR. Tento materiál je používán i při výrobě námi dodávaných klempířských prvků, které standardně ohýbáme až do délky 6m.

Máte zájem o naše produkty či služby? Pošlete nám rychlou a nezávaznou poptávku!